fotografia rodzinna

Podczas reportażu preferuję światło zastane. Jednak niejednokrotnie światło błyskowe poprawia jakość zdjęcia bądź wyrywa je z objęć ciemności. Pracuję na dobrej klasy sprzęcie cyfrowym marki Nikon (D-800, dysponuję zapasowym body, używam jasnych obiektywów stałoogniskowych - Nikkorów).
W trakcie reportażu zdjęcia zapisywane są jednocześnie na dwóch kartach pamięci, co minimalizuje ryzyko utraty materiału. Materiał zgrywam na dwa różne nośniki, przez co w archiwum mam kopię oryginalnego materiału.

Termin w moim kalendarzu możecie zarezerwować wpłacając zadatek w wysokości 30%. Resztę kwoty należy uiścić do 7 dni od daty ślubu, przelewem (nr konta znajdzie się w umowie). 
Umowa zawierana jest bezpośrednio ze mną. Pracuję sam i, z reguły nie ingeruję w przebieg zdarzeń. Chyba że mogłyby wpłynąć ujemnie na efekt sesji zdjęciowej. To oznacza, na przykład, że prawdopodobnie pozwolę sobie delikatnie przesunąć z obiektywu aparatu welon, lub muchę, jeśli tam akurat trafią podczas zabawy.

Wasze przygotowanie do sesji jest kluczowe dla jej wspaniałego efektu na zdjęciach. Makijaż, ubiór, to sprawy oczywiste. Pamiętajcie o najlepszym, co możecie zrobić przed sesją zdjęciową – wypocznijcie! 

Reportaż ślubny oddaje rzeczywistość, choć oczywiście ode mnie zależy, jak tę rzeczywistość postrzegam i potrafię przedstawić na zdjęciach. Delikatne oczarowanie kadru jest czymś co lubię robić i z czego korzystam podczas pracy. Lubię naturalne światło zastane, w trakcie wesela chętnie wykorzystuję oświetlenie użyte przez wodzireja, didżeja lub konferansjera. Dbam o czystość w kadrze, choć nie zawsze jest to możliwe podczas reportażu. Fotografie są poddawane edycji, ale wyłącznie w obszarze kolorystyki, kontrastu i kadrowania. Retusz tak, ale minimalistyczny. Robię to według własnego pomysłu, stylu i poczucia estetyki, czego efekt możecie ocenić w galerii moich prac (zobacz portfolio).

Każdy oferowany pakiet to reportaż z całego dnia ślubu. Różnica w cenie między pakietami jest zależna od gwarantowanych w nich elementach, tj. albumach, odbitkach czy ilości zagwarantowanych plików w galerii online.

Ilość zdjęć otrzymanych w pakietach jest podana w ofercie, mniej nie otrzymacie, jest możliwe, że więcej, co zależy od wielu bliżej nieokreślonych czynników oddziałujących  na nas w trakcie sesji.

W szczególnych przypadkach zdjęcia do albumów wybierają klienci, zazwyczaj robię to sam. 

Dane osobowe podane w formularzu na stronie, bądź przesłane do mnie mejlem na adres info@fotopracowniaLUTKA.pl będą przeze mnie użyte jedynie do odpowiedzi na Wasze pytania. Nie dzielę się nimi z osobami trzecimi, nie wysyłam Wam jakichkolwiek materiałów nie związanych z fotografią ślubną i rodzinną. 

 Zgoda na publikację wizerunku jest dobrowolna, macie prawo ją w każdej chwili wycofać, informując mnie o tym.

To raczej oczywiste, że nie znajdziecie tu odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, bądź wątpliwości, dlatego zachęcam Was do zadawania mi pytań, czy to osobiście, mejlowo, telefoniczne bądź przez Skype. Dane kontaktowe podane są na górze strony (w nagłówku).

P.S.

Osoby bardziej dociekliwe, chcące poszerzyć swoją wiedzę z branży fotografii w ogóle (Artur Nyk) lub w temacie fotografii ślubnej (Kasia Siwko i Krzysztof Krzemiński).
To co poniżej to: 
"Ciekawe artykuły na tematy ślubne napotkane przeze mnie w sieci"

  • Ile (w rzeczywistości) trwa dwugodzinna sesja fotograficzna? Zapraszam do przeczytania artykułu Artura NYKA na fotoblogii.
  • Ile kosztuje fotograf ślubny wg Kasi Siwko rozważania całkiem na serio
  • PMP22. Odcinek podcastu Krzysztofa Krzemińskiego szerzej znanego jako „jegomość, DJ do wynajęcia”, w którym gości dziewczyny z Czary Marry a tematem tej rozmowy, tego wywiadu są usługi ślubne. Kiedy, za ile, i dlaczego tak drogo (?). Myślę, że warto posłuchać z ciekawości, albo dlatego, że przed Wami stoją podobne wyzwania. Wybór sali, didżeja lub konferansjera, fotografa lub filmowca,  nie jest prosty. Nie ma nic lepszego niż poznanie punktu widzenia osób zawodowo parających się organizacją ślubów. Zapewniam, że nie stracicie cennego czasu.

.

fotografia weselna
fotografia dziecięca